Důležitá témata spojená s psychikou po porodu

Co zde nalezneme?

Období po porodu je často vyplněno radostí a pěknými pocity. Avšak není to pravidlem, a ne vždy vypadá doba po porodu tak růžově, jak ji vybarvují média nebo sociální sítě. V období po porodu může naše psychika čelit různým výzvám. Může se stát, že zažijete nebo zažíváte i psychické obtíže. Protože poznat svého nepřítele je prvním účinným krokem k tomu, abyste ho mohla porazit, připravili jsme pro vás základní přehled témat spojených s psychikou po porodu.

Pro koho je obsah určen?

Pro každou ženu, kterou zajímá psychika po porodu. Obsah je určen pro ty, které se chtějí dozvědět o příznacích a možnostech léčby například poporodní deprese či úzkostí nebo možnostech zotavení z těžkého porodu. Jedním z našich cílů je totiž i šíření informací o problematice perinatálního duševního zdraví.

Jak Vám můžeme pomoci?

První pomocí je dostupnost validních informací o perinatálním duševním zdraví. Dále si také v sekci Otestuj se můžete vyplnit orientační screeningové dotazníky se zpětnou vazbou. U každého tématu také naleznete návod co dělat, pokud vás daný problém trápí. Obsah webových stránek však nenahrazuje odbornou psychologickou nebo psychiatrickou péči.

Připravená témata

Smíšené pocity po porodu Délka: 10min. Spánek po porodu Délka: 10min. Poporodní úzkosti Délka: 25min. Poporodní deprese Délka: 20min. Poporodní psychóza Délka: 20min. Zotavení z těžkého porodu Délka: 25min. Léky a kojení Délka: 10min. Moje dítě Délka: 15min. Jak vyhledat pomoc Délka: 6min.

Nabízíme další témata, která by vás mohla zajímat. Kam dále pokračovat?