Důležitá témata spojená s psychikou v těhotenství

Co zde nalezneme?

Těhotenství bývá často vyplněno radostí a pěknými pocity a pozitivním očekáváním. Avšak není to pravidlem, a ne vždy je těhotenství tak růžové, jak ho vybarvují média nebo sociální sítě. V těhotenství může naše psychika čelit různým výzvám. Může se stát, že zažijete nebo zažíváte i psychické obtíže. Připravili jsme pro vás přehled témat spojených s psychikou v těhotenství, protože poznat svého nepřítele je prvním účinným krokem k tomu, abyste ho mohla porazit.

Pro koho je obsah určen?

Pro každou ženu, kterou zajímá psychika v těhotenství. Obsah je určen pro ty, které se chtějí dozvědět o příznacích a možnostech léčby například deprese, panické poruchy a dalších psychických obtíží v těhotenství. Jedním z našich cílů je totiž i šíření informací o problematice perinatálního duševního zdraví.

Jak vám můžeme pomoci?

První pomocí je dostupnost validních informací o perinatálním duševním zdraví. Dále si také v sekci Otestuj se můžete vyplnit orientační screeningové dotazníky se zpětnou vazbou. U každého tématu také naleznete návod, co dělat, pokud vás daný problém trápí. Obsah webových stránek však nenahrazuje odbornou psychologickou nebo psychiatrickou péči.

Připravená témata

Smíšené pocity v těhotenství Délka: 10min. Úzkosti a panické poruchy Délka: 18min. Strach z porodu (tokofobia) Délka: 13min. Deprese v těhotenství Délka: 15min. Další duševní potíže v těhotenství Délka: 16min. Léky v těhotenství Délka: 8min. Jak vyhledat pomoc Délka: 6min.

Nabízíme další témata, která by vás mohla zajímat. Kam dále pokračovat?